Sesja Narzeczeńska

Sesja Narzeczeńska

Różne oblicza miłości, czyli wyjątkowe sesje narzeczeńskie

Są momenty, które pragniemy zapamiętać na całe życie. Taką chwilą, wspominaną z rozrzewnieniem jest Wasze pierwsze spotkanie. Ukradkowa wymiana spojrzeń, uśmiechów, to „coś”, co sprawiło, że poczuliście motylki w brzuchu. To właśnie wtedy wszystko się zaczęło. Jeśli chcecie zatrzymać w kadrze ten wyjątkowy czas to warto zastanowić się nad sesją narzeczeńską. Ten nowy, modny trend zyskuje coraz większe grono zwolenników. Przekonajcie się sami, czemu warto zdecydować się na sesję narzeczeńską.

Dlaczego warto zamówić sesję narzeczeńską?

Przede wszystkim taka sesja jest miłą pamiątką. Wiadomo, iż współcześnie każda para ma możliwości by samodzielnie zrobić sobie najróżniejsze fotki, ale jaka jest ich jakość? W pośpiechu zrobione selfie nie zastąpi pięknych, artystycznych fotografii, które doskonale oddają istotę Waszej miłości. Za kilkanaście lat z przyjemnością otworzycie album z profesjonalnie zrobionymi zdjęciami by powspominać ten cudowny, beztroski czas.

Sesja narzeczeńska to także pierwszy egzamin dla fotografa i dla Was. Jeśli nie jesteście pewni, czy akurat ta osoba powinna robić Wam zdjęcia ślubne to podczas sesji macie jedyną okazję przekonać się, w jaki sposób dany fotograf pracuje, czy odpowiadają Wam jego ujęcia, pomysły i co ważne- czy macie podobne poczucie smaku i stylu, czy dobrze się rozumiecie. Jest to niezwykle istotne, gdyż podczas Waszego ślubu wszystko musi być dopięte na ostatni guzik – zdjęcia ze ślubu i wesela, jak również plener ślubny powinny być arcydziełem.

Spotkanie Pary Młodej z fotografem podczas sesji narzeczeńskiej ma jeszcze jedną zaletę. Dzięki niej obie strony mogą lepiej się poznać, a Wy, Młodzi możecie oswoić się z obiektywem. Niektóre osoby nie przepadają za robieniem sobie zdjęć, uważają iż są niefotogeniczne albo po prostu nie lubią oglądać się na zdjęciach, stąd też taka sesja będzie doskonałym momentem by w przyjacielskiej, luźnej atmosferze nieco się otworzyć, uzewnętrznić swoje emocje.

Wykonane podczas sesji narzeczeńskiej mogą być pamiątką nie tylko dla Was, ale także dla Waszych bliskich. Zdjęcia te możecie bowiem podarować rodzicom w ramach podziękowań lub wykorzystać do tworzenia spersonalizowanych zaproszeń ślubnych czy upominków dla gości weselnych.

Przygotowania do sesji narzeczeńskiej

Jeśli podjęliście już decyzję dotyczącą wykonania takiej sesji to wspólnie z fotografem należy ustalić odpowiedni termin, omówić pomysły i miejsce- plener oraz to, czy będą nam potrzebne jakieś rekwizyty. Sesja zazwyczaj odbywa się na pół roku lub rok przed planowanym ślubem.

Gdzie możemy wybrać się na sesję narzeczeńską?

Z pewnością za każdym razem gdy przechodzicie obok kawiarni, gdzie miała miejsce Wasza pierwsza randka robi się Wam cieplej na sercu. Sesje narzeczeńskie w miejscu, gdzie się poznaliście? Czemu nie! A może macie takie miejsca, gdzie chętnie spędzaliście wspólnie czas: jezioro, góry, pobliski park? Wybór miejsca jest nieograniczony i tak naprawdę zależy od Waszego pomysłu. Pragniecie, aby Wasze zdjęcia były magiczne, romantyczne, inspirowane naturą? Koniecznie wybierzcie się z fotografem na wieś, łąki i pola stanowią piękną scenerię dla zdjęć. Sesje na łonie natury są najczęściej robione latem lub późną wiosną. Doskonałym plenerem są także urokliwe parki, romantyczne zagajniki czy wiejskie drogi.

Niektóre pary decydują się na sesje narzeczeńską w swoich czterech ścianach (jeśli razem mieszkają przed ślubem). Piękna, stylizowana sesja w kuchni, sypialni, ogrodzie, na tarasie lub w salonie to uchylenie rąbka tajemnicy, wpuszczenie obcych do Waszej codzienności, pokazanie jak wygląda wspólne życie w nieco innym świetle.

Czy zdjęcia mogą mieć motyw przewodni?

Motywem przewodnim sesji narzeczeńskiej może być także np. wspólnie uprawiane hobby. Jeździcie razem konno, na motorze lub gracie w tenisa? A może kochacie zwierzęta i jesteście właścicielami wiernego czworonoga? W takim razie proponujemy ciekawe fotografie na korcie tenisowym, w trakcie leśnej przejażdżki czy też z Waszym zwierzakiem.

Ciekawym, oryginalnym pomysłem jest sesja w starym stylu. Miłośnicy przeszłości z pewnością z chęcią przeniosą się w lata 20-te, 50-te, czy 70-te. Wtedy też poczujecie się jak prawdziwe gwiazdy kina na czarno-białych fotografiach.

Jak należy się ubrać?

Ten dylemat dotyczy nie tylko pań, ale także panów, gdyż także oni zadają sobie to pytanie. Jaki strój będzie zatem odpowiedni na taką okazję? Odpowiedź jest prosta: taki, w którym będziecie się dobrze czuli. Jeśli na co dzień nosicie sportowe ubrania to decydując się na garnitur czy wizytową sukienką będziecie stremowani, a przecież nie o to chodzi. Warto dostosować strój do miejsca sesji, bowiem w przypadku sesji na łonie natury doskonale sprawdzą się kolory bardziej stonowane –  ziemi, natomiast podczas sesji miejskiej możemy założyć coś w odważnych barwach: czerwieni, żółci, pomarańczowej.

Szalone i zabawne dodatki, gadżety

Podczas sesji narzeczeńskiej można wykorzystać różne dodatkowe akcesoria. Lubicie przebieranki i chcecie mieć fotki z „jajem”? Z pewnością będzie zadowoleni, gdy na Waszych fotkach pojawią się różne kolorowe szale, boa czy śmieszne akcesoria: tabliczki z zabawnymi podpisami, słomkowe kapelusze czy ogromne, plastikowe okulary.

Dla osób bardziej stonowanych proponujemy jeden, charakterystyczny rekwizyt, np. parasolkę, czerwone baloniki w kształcie serca, róże, itp.

Pamiętajcie, iż wypełnione emocjami i Waszą miłością artystyczne fotografie nawet po latach rozpalą w Waszych sercach żar uczuć, dlatego naprawdę warto zdecydować się na wzięcie udziału w sesji narzeczeńskiej.